Analiza surselor de finanțare ale înteprinderii
PURCARI WINERIES PUBLIC COMPANY
LIMITED
Bîtcă Mădălina
MNG25
Cuprins
Capitolul 1. Prezentarea generală a înterpinderii PURCARI WINERIES
PUBIC COMPANY LIMITED
Capitolul 2. Nivelul și structura surselor de finanțare
Capitolul 3. Analiza capitalului propriu și a factorilor de influență
Capitolul 4. Analiza resurselor împrumutate
Concluzii
Capitolul 1
Prezentarea generală a înterpinderii PURCARI
WINERIES PUBIC COMPANY LIMITED
Structura acţionarilor la data din 31 decembrie 2021
Numarul de acţiuni % de proprietate
Amboselt Universal Inc. 8.012.344 19,9722%
Dealbeta Investments 3.172.754 7,9087%
Fiera Capital 3.169.069 7,8995%
Conseq 2.127.822 5,3040%
East Capital 2.057.027 5,1275%
Alții 21.578.484 53,7881%
Total 40.117.500 100%
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Capitolul 2
Nivelul și structura surselor de finanțare
Principalele surse de finanțare
Finanţare 2018 2019 2020 2021
proprie
Mărime Mărime Mărime Mărime Mărime Mărime Mărime Mărime
absolută relativă absolută relativă absolută relativă absolută relativă
Capitaluri 140.279.411 91,02% 160.535.486 90,56% 206.368.092 92,70% 243.403.701 93,64%
proprii
atribuibile
acţionarilor
Societăţii
Interese fără 13.842.222 8,98% 16.734.268 9,44% 16.262.285 7,30% 16.543.032 6,36%
control
Total
capitaluri 154.121.633 177.269.754 222.630.377 259.946.733
proprii
Nivelul surselor de finanțare ale companiei
Finanţare
străină
2018 2019 2020 2021
Purcari, 2018-2021
Datorii pe 78.618.669 50,30% 100.263.979 56,68% 106.223.073 66,76% 162.132.654 80,42%
termen scurt
Datorii pe 77.693.595 49,70% 76.645.369 43,32% 52.883.989 33,24% 39.474.300 19,58%
termen lung
159.107.062
Total datorii 156.312.264 176.909.348 201.606.954
Total
capitaluri
310,433,897 354,179,102 381.737.439 461.553.687
proprii si
datorii
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Evoluția principalelor surse de finanțare în perioada 2018-2021
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Capitolul 3
Analiza capitalului propriu și a factorilor
de influență
Structura capitalurile proprii, 2018-2021
Capitaluri proprii 2018 2019 2020 2021
Capital social 728.279 728.279 728.279 1.763.121
Prime de emisiune 82.533.921 82.533.921 82.533.921 83.184.367 Modificarea nominală relativă anuală
Acţiuni proprii - (4.573.126) (4.424.086) (5.532.543)
Alte rezerve - 1.946.882 3.029.812 5.079.807
a capitalului propriu
Capitaluri proprii 2018/2019 2019/2020 2020/2021
Rezervă din conversie valutară 9.658.866 15.160.426 3.375.006 16.194.236
Rezultat reportat 47.358.345 64.739.104 121.125.160 142.714.713 Capital social 0,00% 0,00% 142,09%
Capitaluri proprii atribuibile acţionarilor Societăţii 140.279.411 160.535.486 206.368.092 243.403.701 Prime de emisiune 0,00% 0,00% 0,79%
Interese fără control 13.842.222 16.734.268 16.262.285 16.543.032 Alte rezerve 100% 55,62% 67,66%
Total capitaluri proprii 154.121.633 177.269.754 222.630.377 259.946.733
Rezervă din conversie valutară 56,96% -77,74% 379,83%
Rezultat reportat 36,70% 87,09% 17,82%
Capitaluri proprii atribuibile acţionarilor Societăţii 14,44% 28,55% 17,95%
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Interese fără control 20,89% -2,82% 1,73%
Structura capitalurilor proprii în mărime procentuală
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Evoluția principalelor componente ale capitalurilor proprii
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Capitolul 4
Analiza resurselor împrumutate
Structura resurselor împrumutate,
2018-2021
Modificarea nominală relativă
anuală a resurselor împrumutate
Datorii 2018 2019 2020 2021
Împrumuturi şi datorii din contracte de leasing 69,235,581 65,565,824 42.479.687 24.851.576
Datorii 2018/2019 2019/2020 2020/2021
Venituri amânate 2,251,318 3,477,902 3.922.919 7.215.629
Împrumuturi şi datorii din contracte de leasing -5,30% -35,20% -41,50%
Datorii privind impozitul amânat 6,206,696 7,601,643 6.481.383 7.407.095
Venituri amânate 54,48% 12,79% 83,93%
Datorii pe termen lung 77,693,595 76,645,369 52.883.989 39.474.300
Datorii privind impozitul amânat 112,47% -14,74% 14,28%
Împrumuturi şi datorii din contracte de leasing 28,569,171 45,212,255 54.102.685 73.133.087
Datorii pe termen lung -1,35% -31,00% 64,64%
Venituri amânate 340,880 561,616 614.664 1.967.532
Împrumuturi şi datorii din contracte de leasing 58,25% 19,66% 35,17%
Datorii privind impozitul curent 1,860,216 1,970,066 2.075.584 1.053.529
Beneficiile angajaţilor 2,227,775 3,024,711 3.457.842 4.671.899 Venituri amânate 64,75% 9,44% 220,09%
Datorii comerciale şi alte datorii 40,065,471 42,700,446 38.457.018 75.346.297 Datorii privind impozitul curent 5,90% 5,36% -49,24%
Provizioane 5,555,156 6,794,885 7.515.280 5.960.310 Beneficiile angajaţilor 35,77% 14,32% 35,11%
Datorii curente 78,618,669 100,263,979 106.223.073 162.132.654 Datorii comerciale şi alte datorii 6,58% -9,94% 95,92%
Total datorii 156,312,264 176,909,348 159.107.062 201.606.954 Provizioane 22,32% 10,60% -20,69%
Datorii curente 27,53% 5,94% 52,15%
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Structura resurselor împrumutate în mărime procentuală
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Evoluția principalelor componente ale resurselor împrumutate
Sursă: Date preluate de pe site-ul [Link]
Concluzii
Producția vinului este mai predispusă la fluctuații în calitate